Skoči na glavno vsebino

V okviru projekta Korak k Sončku se je na naši šoli odvil prav poseben dogodek –  Paralimpijski šolski dan.

Drugačnost je zelo pomembna v naši družbi. Na Zvezi za šport invalidov Slovenije – Paralimpijskem komiteju, ki aktivno promovira šport invalidov, so tudi za učence naše šole pripravili posebne dejavnosti.

V veliki telovadnici so četrtošolci in petošolci preizkusili poligon za slepe, manevriranje na športno invalidskih vozičkih, sedečo košarko in rokomet za slepe s prilagojeno slišno žogo. Prisluhnili so parašportniku Matjažu Bartolu, ki se ukvarja z boccio. To je šport invalidov, podoben balinanju.

Na eni od delavnic je bilo učencem predstavljeno mednarodno paralimpijsko gibanje, na eni pa so spoznali plavalca Tima Žnidaršiča Svenška.Tim  je povedal svojo življenjsko zgodbo.

Po tem dnevu smo vsi bogatejši.

Besedilo in foto: Elena Vasilkova in Monika Legat Mežek

(Visited 79 times, 1 visits today)
Dostopnost