Skoči na glavno vsebino

Leto je naokoli in ponovno so se zbrali bralci naše šole, ki sodelujejo pri bralni znački. Zaslužijo si posebno proslavo, s katero sporočimo, kako pomembno je branje leposlovnih knjig. Tako smo letos gostili pisatelja, prevajalca in komika Boštjana Gorenca Pižamo, ki je pohvalil naše zlate bralce, torej učence, ki so vseh devet let šolanja vestno brali knjige, ter spodbudil še ostale v dvorani, da vztrajajo pri branju knjig.

Pižama nam je na izviren, zabaven, a tudi poučen način predstavil nekaj znanih slovenskih kulturnikov, nam pojasnil, kako zahtevno je lahko prevajanje knjig in stripov ter poudaril pomembnost spoštovanja in dobrih odnosov med ljudmi. Na prireditvi so se bralcem pridružili tudi nagrajenci letošnje likovne kolonije Jesenički, ki jo organizira naša šola.

 

BESEDILO: ga. Mateja Cuznar Zadnik

FOTO: ga. Katja Svetlin Piščanec

(Visited 53 times, 1 visits today)
Dostopnost